Выдача заказов:
ПН - ПТ: с 9:00 до 18:00
Перезвоните мне

Якість повітря в Україні.

Якість повітря в Україні.
Яке місце займає Україна в світі по забрудненню повітря? 60-е місце, ця відмітка встановлена ​​в період з 2019 по 2020 рік.
Хочете отримати приз від компанії KRONOPLASТ, а саме монітор якості повітря,


Рейтинг міст за якістю і забруднення повітря: Київ, Україна 36 м місці при населенні 184 тис.
Головний забруднювач РМ2.5 Що таке РМ2.5 і звідки вони: Це повітряний забруднювач, до складу якого входять як тверді мікрочастинки, так і дрібні крапельки рідини. І ті, і інші розміром приблизно від 10 нм до 2,5 мкм. Інші позначення і назви частинок РМ2.5: FSP (fine suspended particles), fine particles, fine particulate matter, дрібнодисперсні завислі частки, тонкодисперсна пил.
Зовсім дрібні частинки (близько 1 нм і менше) - це вже молекули газів. Наприклад, діаметр молекули води і кисню - 0,30 нм, азоту - 0,32 нм, водню - 0,25 нм. У таких дрібних тел поведінку сильно відрізняється від частинок РМ2.5. Про газах ми розповімо іншим разом, нижче мова про тверді мікрочастинки.
Чому саме 2.5 мкм? Забігаючи наперед, скажемо: на відміну від більш великих часток, РМ2.5 легко проникають крізь біологічні бар'єри і тому становлять найбільшу загрозу для організму.
Всі ці частинки і крапельки розміром менше 2,5 мкм знаходяться в повітрі в підвішеному стані. Вони є і в лісі, і на морі, але саме в місті становлять найбільшу небезпеку. По-перше, зазвичай їх в місті набагато більше, а по-друге, хімічний склад дрібнодисперсного аерозолю в місті небезпечніше, ніж на природі. До слова, в різних містах можуть сильно відрізнятися і склад аерозолю РМ2.5, і параметри окремих частинок.


Що з себе представляють тверді частинки РМ2.5? Залежить від того, звідки вони взялися. За своїм походженням РМ2.5 діляться на:
Первинні РМ2.5 Викидаються в повітря вже готовими. Найдрібніші шматочки сажі, асфальту і автомобільних покришок, частинки мінеральних солей (сульфати, нітрати), сполуки важких металів (в основному оксиди). Біологічні забруднювачі (деякі алергени і мікроорганізми) теж відносяться до РМ2.5.
Пара слів про частки сажі. Вугілля - хороший сорбент, тому навіть на найдрібніших частинках сажі осідають токсичні сполуки. При роботі двигунів внутрішнього згоряння це, наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні з великою молекулярною вагою. Виходить не просто частка сажі, а частка «з начинкою» з шкідливою органіки.
Вторинні РМ2.5 Утворюються безпосередньо в атмосфері. Один із прикладів: в міське повітря викидаються оксиди азоту та сірки, при контакті з водою вони утворюють кислоти, а вже з них виходять тверді частинки солей (нітрати і сульфати).


За типом джерела частки РМ2.5 діляться на: Штучні (антропогенні) Головний антропогенний джерело частинок - транспорт. Двигуни внутрішнього згоряння і промислові процеси зі спалюванням твердих видів палива (вугілля, буре вугілля, нафта), будівництво, видобуток корисних копалин, багато видів виробництва (особливо виробництво цементу, кераміки, цегли, плавильне виробництво), в містах джерелом може бути ерозія дорожнього покриття і стирання гальмівних колодок і шин. Навіть сільське господарство - джерело аміаку, з якого можуть утворитися вторинні РМ2.5.
Природні (неантропогенного) Джерела: ерозія грунту в посушливих районах і органічні випаровування.

Комментарии
Пока нет комментариев
Написать комментарий
Имя, фамилия*
Email
Введите комментарий*
Рекомендуемые товары